Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Guzmania ( Guzmanya ) Beyaz Saksıda

Guzmania ( Guzmanya ) Beyaz Saksıda
Guzmania ( Guzmanya ) Beyaz Saksıda
859,00TL
  • Stok: Var
  • Ürün Kodu: 00099

Mevcut Seçenekler:

Guzmania çiçeği beyaz porselen saksı ile teslim edilir.

Ürün aynı gün teslim edilir yada sizin belirlediğiniz tarihte. Teslimat tarih ve saat aralığı ürün sayfasında sizin seçiminiz ile belirlenir.

 

Guzmanya Çiçeği Bakımı: Tropikal Güzelliği Evde Yaşatın

Guzmanya çiçeği, gösterişli yürüyüş ve etkileyici çiçekleriyle evinizde veya ofisinizde tropikal bir atmosfer oluşturmanıza yardımcı olan bir bitkidir. Bu güzel bakımın doğru bakımıyla, onun canlılığını ve zarafetini uzun süre boyunca topluyorsunuz. İşte Guzmanya çiçeği için temel bakım ipuçları:

  1. Işık: Guzmanya çiçeği, bulunduğu yer, ancak doğrudan güneş ışığından uzakta bir konumu tercih eder. Yarı gölgeli bir alanda veya pencere görünümünde bulunabilirsiniz. Yoğun güneş ışığının geçmesine zarar verebilir, bu yüzden aşırı güneşten korunmak önemlidir.

  2. Sıcaklık: Guzmanya, ılıman sıcaklıkları sever. Optimal büyüme sıcaklığı genellikle 18-24°C arasındadır. Düşük işletmeyi korumak için bitkiyi soğuktan uzak tutun. Kış koruma ısıtma kaynaklarından uzakta bulunan kontrol komutlarını çalıştırıyorsunuz.

  3. Sulama: Guzmanya, nemli bir ortam sever, ancak su birikintisi içinde kalmamalıdır. Toprağın yüzeyi kuruduğunda sulama yapabilirsiniz. İlkbahar ve yaz aylarında daha sık sulama olabilir. Ancak, suyu aşırıya kaçırmaktan kaçınmalısınız, çünkü kök kırılmasına neden olabilir.

  4. Nem: Guzmanya, yüksek nem güvenliği tercih eder. Yapraklarına düzenli olarak su püskürtmek veya bitkiyi bir taş demetleri içine soktuğunda su dolu bir kap üzerine koymak, bakım nem akışını karşılamada yardımcı olabilir.

  5. Gübreleme: Guzmanya, büyüme döneminde gübrelenmeye ihtiyaç duyar. Yavaş salınan bir bitki gübresi kullanarak, genellikle filizlenir ve yaz sağlar, haftada bir kez veya iki haftada bir gübreleyebilirsiniz. Gübre talimatlarına uygun olarak doğru miktar kullanmaya dikkat etmeye özen gösterin.

Guzmanya çiçeği, doğru bakım ve sevgiyle sağlıklı ve canlı bir şekilde büyüyecek ve evinizde veya ofisinizde doğal bir güzellik yaratacak

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

BENZER ÜRÜNLER